Yurtdışında Tatil Yapmak Yurtiçinde Tatil Yapmaktan Daha Uygun Olabilir mi?

Yurtdışında Tatil Yapmak Yurtiçinde Tatil Yapmaktan Daha Uygun Olabilir mi?

Ülkeler arası ziyaretlerde henüz Türkiye’ye vizeler tam olarak kaldırılmasa da eskiye nazaran yurtdışı çıkışları daha da kolaylaştı. 

Tatil alacağımız zaman ilk önce bütçemize uygun ve güzel olsun diye düşünüyoruz. İlk önceliğimiz yurtiçinde bir hafta her şey dahil otel satın alıp tatile gitmek ya da 3-4 günlük turlara katılmak oluyor. Oysaki tatil bakış açınıza farklılık getirecek, size dünyayı gezdirecek yurtdışı tatil imkanları var. Örneğin; gemi turları ile vizeli veya vizesiz turlara çıkabilirsiniz.

Ayaklarınız yere basmadan gemide 5 yıldız otel konforunda konaklayabilir, denizin ortasında gemide havuza girmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Yine uçak veya otobüslü turlar ile yurt dışına çıkabilir, yurtdışında kayak yapmanın tadına varabilirsiniz. Vize gerekiyorsa başvurular eskisinden kolay ve hızlı. Pasaport gerekliyse 3 günde elinizde. 

Her şey bu kadar kolaylaşırken farklı ülkeleri ziyaret etmenin bedeli ne midir? Yurtiçinde yaptığınız tatil fiyatına eşdeğer ya da altında fiyatlarla yurtdışını gezebilirsiniz.

 

Hayalinizdeki tatilin sınırlarını aşarak yurtdışı tatil avantajlarından yararlanmanın keyfini mutlaka yaşamalısınız. 

Yeşim SARITAŞ / Joylife Travel Acente Yetkilisi